Nem kell karanténba vonulnia annak a kontaktszemélynek, aki be van oltva

A Nemzeti Népegészségügyi Központ egyértelművé tette a szabályt.

„Nincs protokoll, mindenki arra törekszik, hogy a működőképességet fenntartsa”- válaszolta Parragh László kamarai elnök az RTL Klubnak arra a kérdésre, hogy a vállalatok hogyan reagálnak az emelkedő koronavírus adatokra.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A Nemzeti Népegészségügyi Központból azt válaszolták az RTL Klubnak, hogy amennyiben „bármilyen megbetegedésre utaló jel – láz, köhögés, tüsszögés, orrfolyás, hasmenés – jelentkezik a munkavállalónál, akkor javasolt orvoshoz fordulnia.

Hozzátették: ha „a teszt pozitív, akkor a fertőzött továbbra is 10 napos karanténra köteles akkor is, ha oltott. Az oltásban részesült egészséges kontaktok azonban mentesülnek a karantén alól.

Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hírek