Új hírlapot kaphat Sopron is

Kormányközeli vállalkozás készül konkurenciát teremteni a médiapiacon?

A Pesti Hírlapot és a 168 Órát, valamint az ELLE és az ELLE Decoration című magazint is tulajdonló Michaeli, Schwartz & Brit Media (korábbi nevén Brit Media), azaz a sajtóban Rogán Antal barátjaként is emlegetett Schabi Michaeli (Schabtai Michaeli) üzletember és Milkovics Pál közös vállalkozása új helyi médiumok elindítását tervezi még az országgyűlési választásokat megelőzően.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A Média1 információi szerint elsősorban a nagyvárosokban indítanak lapokat, megyénkben Sopronban és Győrött is, Soproni Hírlap, illetve Győri Hírlap néven.

Sopronnak már volt Soproni Hírlapja, méghozzá tartalmában kifejezetten színvonalas.
Enyugat.hu

Az új lapokat a Pesti Hírlap mintájára tervezik elindítani, vagyis a Pesti Hírlaphoz hasonlóan ingyenesen lesznek elérhetők az olvasók számára, a lapok finanszírozását hirdetési bevételekből képzelik el.

A vidéki újságok elindítása azért is különösen érdekes, mert Magyarországon jelenleg a megyei-regionális lapok mind a kormánypárti KESMA (Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány) / illetve a Mediaworks nevű médiaholding alá tartoznak. Az új hírlapok tehát éppen a kormánymédiának jelentenének konkurenciát a piacon.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek