Kezdje az új évet kultúrával!

Váltsa be a karácsonyra kapott könyvutalványokat, vagy Sopronban mehet éppen színházba is. Választhat műfajt és előadást.

Az És mégis élünk táncmű, az Emigránsok színjáték, az István király tragédia, és A padlás félig mese, félig musical szerepel a Soproni Petőfi Színház januári kínálatában. A bérletes előadásaokra is lehet jegyet váltani, persze csak korlátozott számban.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

Nagy közönségsikerrel mutatta be a soproni színház az És mégis élünk táncelőadást. A 80 perces szimfonikus művet Szarka Gyula zeneszerző írta. A produkciót Demcsák Ottó koreográfus, rendező vezetésével a Sopron Balett adta elő két részben. A librettó Katona Imre nevéhez fűződik. A történelmi soproni népszavazás 100 éves évfordulójára született produkció különlegessége, hogy minden előadáson a helyi Liszt Ferenc Szimfonikus Zenekar játssza a darabot hat tagú kórussal. Januárban 13-án csütörtökön és 14-én pénteken adják elő a művet.

A Soproni Petőfi Színház kamarajátszóhelyén, a Liszt Ferenc Kulturális Központban látható Sławomir Mrożek Emigránsok című darabja. A mű igazán aktuális, amikor világjelenség, hogy sokan más országokban igyekeznek boldogulni, új identitást találni. A főszereplők Gál Tamás és Kis Domonkos Márk, a rendező Pataki András. A színjáték drámai és megrázó ereje, húsba vágó témája, a színészek kiemelkedő játéka az évad nagyhatású előadását garantálja a közönségnek. Az Emigránsok januárban 7-én, 8-án, 15-én. 21-én, 22-én és 28-án tekinthető meg a Liszt-központban.

Részlet az Emigránsok című darabból.
Soproni Petőfi Színház

Az elmúlt évek egyik emlékezetes sikerét érte el A padlás stábja a soproni színházban. A darabot tavaly október elején tűzte műsorra a teátrum a közönség nagy várakozása mellett. Több alkalommal székükből felállva vastapssal ünnepelték a csapatot. A musical több mint harminc évre visszanyúló történetében először fordult elő, hogy nem zenei alapról, hanem minden egyes alkalommal a színpadon játszó 25 tagú zenekar kíséretében szólanak meg az előadás legendássá vált dalai Oberfrank Péter vezényletével. Aki nem látta még a soproni feldolgozást, megtekintheti januárban, hiszen több mint tízszer játsszák. (Részletek a színház honlapján .)

Kié legyen a trón és a korona? Vazul vagy Péter? Árpád véréből a pogányt, vagy a németajkú keresztényt válassza Európa hatalmas, monumentális uralkodója, aki szembenéz a halállal. Mi történt a végső döntés előtt? Sík Sándor István király című tragédiája ismét megtekinthető a Soproni Petőfi Színházban a Kossuth-díjas Boráros Imre főszereplésével. A rendező a Jászai-díjas Pataki András. A korhű, látványos jelmezeket Húros Annamária tervezte. A szabadság évadának egyik szimbolikus előadása a velünk élő történelem fontos, izgalmas kérdéseiről szól több generációnak.

Az István királyt is játsszák januárban: 22-én, valamint 23-án vasárnap, amikor délutáni és esti előadást is tartanak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek