Az ország legjobb németese a licista Krutzler Ádám

Német nyelvből első helyezett, nemzetiségi német nyelv és irodalomból második lett az OKTV-n a licista Krutzler Ádám. A fantasztikus eredményt fokozza, hogy Ádám tavaly is első lett az országos versenyen nemzetiségi németből.

Krutzler Ádám családjában hagyománya van a német nyelv magas szintű ismeretének, Ádámnak nővére és bátyja is a Líceum nemzetiségi képzésére járt, sőt, lánytesvére is begyűjtötte az OKTV első helyezését.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

- Annyi előnyünk volt, hogy édesapánk otthon sokat beszélt velünk németül, az ő családja ugyanis német származású - szerénykedik Ádám. Mert azért hiába az előny, a szókincs, a nyelvtant akkor is meg kell tanulni...

Krutzler Ádám
Soproni Líceum

- Folyamatosan készülünk németből, nemcsak én, az egész osztály. Letettük a DSD-vizsgát és érettségire készülünk, úgyhogy minden órán gyakorolunk. Ráadásul, mivel nemzetiségi osztályba járok, nyolc éve folyamatosan használom a német nyelvet - mondja Krutzler Ádám, aki a továbbtanulásában is kiemelkedő nyelvtudását szeretné kamatoztatni.

- Itthon a Budapesti Műszaki Egyetem nemzetközi gazdálkodás szakára adtam be a jelentkezésemet, de bevallom, ez a B vagy inkább a C terv, mert elsősorban Ausztriában vagy Németországban szeretnék továbbtanulni. A műszaki pálya vonz, ezen belül viszont még nem tudok konkrétabbat. Szerencsére a német egyetemeken június közepén kell beadni a jelentkezést, úgyhogy még van egy kis időm átgondolni. Az tény, hogy nem kapkodom el... - mosolyodik el Ádám.

A 12. C diákja idén első lett a német OKTV-n, a nemzetiségi németen pedig az ország második legjobbjaként zárta a színvonalas versenyt. Ádám tavaly is első lett, akkor a nemzetiségi német nyelv és irodalom OKTV-n. Németből a pandémia miatt a harmadik forduló elmaradt, ezért ott nem derült ki a helyezés. De ennek valószínűleg már nincs is jelentősége, két OKTV első helyezés már így is óriási eredmény.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek