Tudta, hogy van papírrepülő-világbajnokság?

A három magyarországi selejtező egyetlen vidéki fordulóját Győrben, a Széchenyi István Egyetemen rendezték meg.

A Red Bull Paper Wings, vagyis a papírrepülő-világbajnokság három magyarországi selejtezőjének egyetlen vidéki fordulóját Győrben, a Széchenyi István Egyetemen rendezték meg. A döntőbe kategóriánként öt versenyző került. A legtávolabb jutó repülő megközelítette a 30 métert, míg a legtovább a levegőben maradó közel 11 másodperc után ereszkedett a földre.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A Red Bull Paper Wings papírrepülő-világbajnokságot 2006-ban hirdették meg először a szervezők, népszerűsége azóta is töretlen. Az eseményen hihetetlen teljesítményeknek lehetnek szemtanúi az érdeklődők, a 2019-es vb világdöntőjében például a leghosszabb repült táv meghaladta az 56 métert, de a világrekord ennél is több, közel 70 méter. Két évvel ezelőtt a leghosszabb levegőben töltött idő kategóriáját 13,33 másodperccel nyerte a győztes versenyző.

75-en hajították el repülőjüket a Győr Városi Egyetemi Csarnokban.
Májer Csaba József

A 2022-es Red Bull Paper Wings egyetlen nem fővárosi helyszíne a Széchenyi István Egyetem győri kampuszán lévő Győr Városi Egyetemi Csarnok volt, ahol két kategóriában összesen 75 versenyző szállt ringbe. „Magyarországon 2015-ben rendeztek utoljára selejtezőt a versenysorozatban. Az idén hatvan ország részvételével zajlik a nemzetközi megmérettetés. A győri versenyen két kategóriában küzdhettek meg a jelentkezők, így az érdeklődők láthatták a legmesszebb szálló és a legtovább levegőben maradó papírgépeket is” – mondta el kérdésünkre Molnár Virág, a Red Bull egyetemi marketingért felelős munkatársa. Hozzátette, a harmadik, úgynevezett Aerobatics kategória egy online, Tik-Tokon zajló verseny, amely a legkreatívabb és legakrobatikusabb módon eldobott papírrepülők kategóriája.

„A háromállomásos magyarországi selejtezősorozat offline kategóriáinak öt-öt legjobbja az április 10-i, budapesti nemzeti döntőbe jut. A finálé első helyezettjei képviselhetik majd hazánkat a világdöntőben, amit az ikonikus salzburgi Hangar-7-ben rendeznek idén májusban” – tudtuk meg Molnár Virágtól, aki azt is elárulta, hogy a Széchenyi István Egyetem műszaki területeken tanuló hallgatói számára előny lehet a mérnöki előismeret, de ma már számos segédanyag lelhető fel az interneten, amely megfelelő alapokat ad a tökéletes papírrepülő meghajtogatásához.

A győri selejtező indulói nagy gonddal láttak hozzá a repülők elkészítéséhez, majd néhány próbadobás után élesben is letesztelték az alkotások röpképességét. Az eredmények magukért beszélnek, hiszen a legjobbak megközelítették a harminc méteres távolságot, és olyan is volt, akinek a „gépe” meghaladta a tíz másodperces levegőben töltött időt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek