A Győri Járási Ügyészség minősített lopás miatt emelt vádat egy férfival szemben, aki a speciálisan kibélelt táskájába rejtve három fényképezőgépet tulajdonított el egy győri, elektronikus eszközöket forgalmazó áruházból.
A vádirat szerint a 22 éves terhelt idén év elején háromszor is felkeresett egy győri, elektronikai eszközöket forgalmazó üzletet az áruvédelmi kapu jelzésének blokkolása érdekében speciálisan kibélelt táskájával. A táskába első alkalommal egy 249.999 forint, majd másik két alkalommal 649.999 forint értékű fényképezőgépeket elhelyezve hagyta el az üzletet.
Az első fényképezőgépet 150 euróért, a másodikat 20 ezer forintért értékesítette. A harmadik fényképezőgépet a biztonsági őr megtalálta nála.
A vádlott terhére rótt nagyobb értékre, folytatólagosan, dolog elleni erőszakkal, üzletszerűen elkövetett lopás bűntette egytől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő - közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség.
