Gyülekezeti német nemzetiségi napot tartottak Ágfalván

Traktorozás, jó hangulat, poncichter ragu.

Szeptember 6-án, vasárnap közös tanévnyitó istentiszteletre és nemzetiségi napra gyűltek össze az ágfalvi és a bánfalvi gyülekezet tagjai Ágfalván. A bánfalviak egy része a Hajnal téri templomtól traktorral érkezett. Jó volt ez így, mert az ő vidámságuk megalapozta a nap hangulatát.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A kétnyelvű istentiszteleten beiktatták hivatalukba az új egyházfikat, Maráczi Nikolettát és Kocsis Leventét. De nem csak ők részesültek külön áldásban, hanem a tanévet kezdő gyerekek is.

Az istentisztelet után Taschner Tamás, Sopron és környéke idegenvezetője - aki úgy ismeri ezt a pátriát és annak hagyományait, mint kevesen - helyi szüreti szokásokba vezette be játékos módon a játszani vágyókat.

A nap közösen elköltött ebéddel, poncichter raguval, jó hangulattal és traktorozással zárult.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek