Békülne Kínával a tajvani elnök

Együttműködést ajánlott fel.

Jóakaratát fejezte ki Kínával szemben és együttműködést ajánlott fel a két ország között Tajvan új elnöke, William Laj (Laj Csing-tö) – írja az Index.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

Laj azután ajánlott békejobbot Pekingnek, hogy véget ért a szigetország körüli kétnapos kínai hadgyakorlat, ami során kínai vadászrepülőgépek többször is megsértették a tajvani légteret.

Tajvan történetének legnehezebb feladatával néz szembe új elnöke Úgy kellene megtartani a függetlenséget, hogy a harmadik világháborút elkerüljék.

Peking azután jelentette be a csütörtökön kezdődő kétnapos hadgyakorlatot, hogy a tajvani de jure függetlenséget zászlóra tűző Laj május 20-i beiktatási beszédében arról beszélt, hogy Tajvan és Kína között nincs alárendeltségi viszony – Peking ezt úgy dekódolta, hogy Laj szerint Tajvan és Kína két különböző ország, miközben a de facto függetlenként működő szigetállamra Peking saját renitens, elszakadt tartományaként tekint.

Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek