Kiderülhetnek a titkok a Kennedy-gyilkosságokról

Magányos gyilkos volt Lee Harvey Oswald vagy sem? Feloldották három gyilkosság aktáinak titkosítását.

Donald Trump aláírta a John F. Kennedy elnök, testvére, Robert F. Kennedy, és Martin Luther King Jr. civiljogi aktivista meggyilkolásával kapcsolatos akták titkosításának feloldásáról szóló rendeletet – írja az Axios-ra hivatkozva a Telex .

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A gyilkosságokkal kapcsolatban évtizedek óta találgatások és összeesküvés-elméletek születnek. Bár a JFK-gyilkosságról szóló, évtizedekre titkosított dokumentumok 97 százalékát már korábban nyilvánosságra hozták. Egy 1992-es törvény erre kötelezte is az amerikai kormányt. Sőt, a törvény szerint 2017 októberéig minden, a merénylettel kapcsolatos dokumentumot nyilvánosságra kellett volna hozni – azaz épp tíz hónappal azután járt le a határidő, hogy Trump hivatalba lépett a 2016-os elnökválasztás megnyerése után. A dokumentumoknak azonban csak egy része vált nyilvánossá, 2022 decemberében Joe Biden engedélyezte további titkosított dokumentumok közzétételét.

JFK bélyegen. A világ még mindig kíváncsi az igazságra.
Stock

Hogy érdemben mit tehetnek hozzá a magányos gyilkosnak tartott Lee Harvey Oswald által végrehajtott merényletről a további dokumentumok, az még kérdés. (A katonai szolgálata után a Szovjetunióba emigrált, majd onnan orosz feleségével és közös gyerekükkel a JFK-gyilkosság előtti évben az Egyesült Államokba visszatért Oswaldot – aki Kennedy után egy rendőrt is megölt – elfogták, de ítélete előtt egy éjszakai klub tulajdonosa lelőtte. Vannak kétségek afelől, hogy a nem túl jó lövőként ismert férfi követte el a gyilkosságot, és afelől is, hogy valóban magányos merénylő lett volna.)

Bár az eddig nyilvánosságra hozott dokumentumok érdemben nem változtatták meg az eddigi ismereteket a gyilkosságról, tény, hogy maradtak még titkosított dokumentumok – emlékeztetett a Time.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek