Drágítaná a Temuról és a Sheinről rendelt csomagokat az EU

És külön vizsgálatot indítanak a Shein ellen, mert nem tartja be a fogyasztóvédelmi szabályokat.

Az Európai Bizottság szerdán bejelentette, hogy új díjakat vezetne be az import e-kereskedelmi csomagokra, annak érdekében, hogy szabályozza a többségében Kínából érkező, az uniós szabványoknak nem megfelelő kereskedelmi termékek beáramlását.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A brüsszeli testület felhívta a figyelmet arra, hogy tavaly 4,6 milliárd darab, alacsony értékű - 150 euró alatti - csomag érkezett az EU piacára, ami kétszerese a 2023-as, illetve háromszorosa a 2022-es mennyiségnek, miközben az így beérkező termékek közül számos nem felel meg az európai szabályoknak.

Ez a jelentős importnövekedés komoly aggályokat vet fel, hiszen egyre több káros termék jut be az unióba, miközben az európai eladókat fokozottan veszélyezteti a tisztességtelen verseny és a hamisított áruk elterjedése az online piactereken keresztül. Emellett a csomagok tömeges szállítása jelentős környezeti és éghajlati terhelést jelent, ami tovább súlyosbítja a problémát - olvasható a bizottság sajtóközleményében.

A Bizottság felkérte az uniós jogalkotókat és a tagállamokat, hogy vegyék fontolóra egy kezelési díj bevezetését ezekre a vásárlásokra. A testület célja, hogy fedezzék az EU-szabályoknak való megfelelőség ellenőrzésének költségeit.

Henna Virkkunen a technológiai szuverenitásért, biztonságért és demokráciáért felelős uniós biztos szerint minimalizálni kell a veszélyes termékek kockázatát, amelyek az egészségre és biztonságra is fenyegetést jelenthetnek. Az EU versenyképes e-kereskedelmi szektort szeretne kialakítani, amely egyszerre biztonságos a fogyasztók számára, megfizethető termékeket kínál, és tiszteletben tartja a környezetvédelmi szempontokat - hangsúlyozta.

A bizottság adatai szerint a vizsgálat alatt álló csomagok körülbelül 90 százaléka Kínából származik, és jelentős részük a dinamikusan növekvő Shein divatcikk kereskedő és a Temu online áruházakon keresztül kerül forgalomba.

Az Európai Bizottság szerdán bejelentette, hogy vizsgálatot indított a Shein ellen, mivel a cég nem tartja be az uniós fogyasztóvédelmi szabályokat. A vizsgálatot az EU 27 tagállamának illetékes hatóságaiból álló Fogyasztóvédelmi Együttműködési Hálózattal közösen végzik. Ha a vizsgálat során bebizonyosodik, hogy a Shein megszegte az uniós szabályokat, bírságot szabnak ki rá.

Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek