A tavalyi tanévben hat magyar településről ötven diák, köztük Locsmándi Dániel igazgatóhelyettes vezetésével licisták is bekapcsolódtak az ARKS projektbe. A Túlélők Múzeumának magyarországi nagyköveteiként helytörténeti programokon és a holokauszt témájához kapcsolódó tananyagok feldolgozásában vettek részt, és önálló kutatómunkát is végeztek. Munkájuk eredményeként született meg a 11 molinóból álló utazó kiállítás, amely a brneneci eseményekhez kapcsolódó hazai történeteket mutatja be.
A kiállítás annak állít emléket, hogy Oskar és Emilie Schindler a csehországi Brnenec egykori textilgyárában 1200 zsidó életét mentették meg a második világháború idején. Ez a történet ihlette a Schindler listája című filmet is. A gyár egykori tulajdonosának unokája, Daniel-Low Beer, múzeumot álmodott a helyszínre, amelynek megvalósításában különböző országok diákjai működtek közre, akik ellátogattak a helyszínre inspirációt gyűjteni. Ott voltak a licisták is.
Az ARKS projekt keretében létrejött különleges utazó kiállítás megnyitója a Líceumban február 12-én, 16 órakor lesz a második emeleti váróban, létrejötte a magyarországi Zachor Alapítvány és a csehországi Arks Foundation együttműködésének köszönhető. A líceumi tárlat megnyitója nyilvános, regisztráéni itt lehet: https://forms.gle/yovHCrZbwkSKYe4t8