Nyugaton is, keleten is tombolt a hétfői vihar, de Sopron most megúszta

Burgenlandban és Sopronkövesd környékén is károkat okozott a zivatar.

A hétfőn este nyugatról érkező zivatar sok munkát adott a burgenlandi tűzoltóságnak - írja az ORF.at . Összesen hetven bejelentést kapott az irányítóközpont, a legnagyobb problémák Felsőőr (Oberwart) környékén voltak. Ott több mint ötven beavatkozást kellett elvégeznie a 13 tűzoltóságról kivonuló egységeknek. Főleg fák dőltek ki és a tetők sérültek meg, de pincéket is elöntött a víz. Késő éjszakáig mintegy kétszáz tűzoltó dolgozott a viharkárok felszámolásán.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

Különösen veszélyes helyzet alakult ki a vaskomjáti (Kemeten) ipari parkban: nagy mennyiségű víz gyűlt össze egy lapostetőn, veszélyeztetve az épület szerkezeti épségét. A tető megközelíthetetlen volt, úgyhogy bonyolult művelet során a vizet végül daruval távolították el.

A viharzóna átlépve a határt részben a Fertő tó felé, részben délkeletre húzódott. Sopronkövesdről olvasónk küldött fotókat , a vihar jéggel érkezett meg a településre, ágakat tört le és fákat csavart ki.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek