Fegyelmi eljárást indított ellenem a közgyűlés többségét adó Fidesz-frakció, miután a nyilvánosság elé tártam, hogy eltűnt 1,7 milliárd forint a Fidesz felügyelete alatt álló városi lakáskasszából - írja közleményében Pintér Bence győri polgármester.
Az eljárás ellen szavazott a polgármester közössége, a a Tiszta Szívvel a Városért frakció.
A kormánypártok képviselői vélhetően arra reagáltak ezzel az előterjesztéssel, hogy a polgármester kezdeményezte a közgyűlés feloszlatását , miután szerinte "alig 9 hónap alatt eltűnt a Fekete Dávid bizottsági elnök és a fideszes többségű Városstratégiai Bizottsága által irányított Győr-Szol Zrt. kezelésében álló önkormányzati lakáskassza csaknem egésze."
