A Soproni Járási Ügyészség vádirata szerint a három elkövető Szlovákiában 1.450 €-ért kibérelt két személyautót azért, hogy a menekülteket azokban szállítsák. Az egyik autóval az egyik elkövető hét embert vett fel Lajosmizse térségében, míg a másik autóban a másik két elkövető négy-öt utast helyezett el. Ezt követően a két autó együtt indult el Sopron felé.
Sopronba érkezve a csempészett hét utast az elkövető az autóból kiszállította, majd az autóban maradva várta a társait. A másik autót azonban a rendőrség Sopronban feltartóztatta, s miközben a sofőrre figyeltek az egyenruhások, az utasok kiszálltak és elszaladtak. A rendőrség a két embercsempészt viszont elfogta.
A letartóztatásban lévő vádlottakkal szemben minősített embercsempészés a vád, mely két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A vádiratban az ügyészség – egyebek mellett – szabadságvesztés kiszabására és Magyarországról történő kiutasításra tett indítványt.
Az eljárást a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai folytatták le, az érdemi döntést pedig várhatóan a Soproni Járásbíróság fogja meghozni az ügyben - áll a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség közleményében.
