Német nyelven történelmet tanítók országos konferenciájáját tartották a soproni Líceumban

A nemzetiségek szerepe a történelemoktatásban, és a katolikus egyház kilencedikeseknek szóló új tankönyve is témája volt a Líceumban tartott szakmai találkozónak a hétvégén.

A magyar iskolákban németül történelmet oktató pedagógusok konferenciáját minden évben másik érintett tanintézmény szervezi a ZfA (Zentralstelle für das Auslandsschulwesen - Külföldi Iskolák Központi Hivatala) támogatásával. A német szervezet pedagógiai és igazgatási tanácsadást is ad a nemzetiségi képzést is vállaló iskoláknak.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

- Az idei találkozón két nagy témakört beszéltünk át az előadók segítségével. Az egyik a tantárgyunkban megjelenő nemzetiségekre való hivatkozás volt, a másik az a történelemkönyv, amit a katolikus egyház adott ki a kilencedikes és tizedikes gimnazisták számára - mondta el Bogdán Györgyi, a Líceum történelem tanára, a konferencia szervezője.

A résztvevőket Tölli Balázs, a Líceum igazgatója kalauzolta az iskola épületében és udvarán, ismertetve a Líceum színes történelmét, századokon átívelő küldetését, bemutatva különlegességeit és azoknak a nagy elődöknek a sorát, akik itt tanítottak vagy tanultak.

A Líceum értékeiről, színes történelméről Tölli Balázs igazgató tartott előadást a résztvevőknek, miközben körbevezette őket az iskolában.
Soproni Líceum

Az első előadást dr. Boronkai Szabolcs tartotta, tagja annak a szerzőgárdának, akik összeállították a kilencedik és tizedik évfolyam új történelemkönyvét. A katolikus egyház kiadványa azzal a szemlélettel készült, hogy mind az egyházi, mind bármely világi iskola diákjai és tanárai szívesen forgassák. A tankönyv megalkotásánál világos értékrend bemutatására törekedtek, magyarázva a keresztény értékrend szemszögéből is az összefüggéseket. A könyvhöz tanári kézikönyv és feladatgyűjtemény is készült, minderről praktikus tudnivalókat hallhattak a résztvevők. "A könyvek megfelelnek az új NAT követelményeinek, szakmailag jó és a tematikus megközelítés néhol szakít az eddigi kronológikus látásmóddal" - állapították meg a konferencia résztvevői.

A szakmai rendezvény második napján Krisch András, a Soproni Evangélikus Gyűjtemények vezetője volt a konferecia vendége. A soproni történész a népszavazásról és az evangélikus egyház ebben betöltött szerepéről tartott előadást, majd belvárosi sétán ismerkedhettek a pedagógusok Sopronnal, Taschner Tamás vezetésével.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek