A soproni alagutat építő Dömper Kft. megvált dolgozói egy részétől

Megvált az M85-ös gyorsforgalmi még épülő szakaszán, a Bécsi dombi alagútépítésnél dolgozók egy részétől a Dömper Kft. Az anyagárak drágulása, egy el sem kezdődött állami megbízatás és a Völner-ügy is húzódhat a háttérben.

Két nappal a választások után váratlanul érte a soproni alagútépítésnél és az M85-ös gyorsforgalmi még épülő szakaszán dolgozók egy részét, hogy a kivitelező konzorcium egyik cége, a Dömper Kft. több munkatársától is megvált - írta meg az Új Szó Nálunk .

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

Úgy tudjuk, az elbocsátott dolgozók ebben a hónapban még megkapják a bérüket. Viszont ők is csak találgathatnak, mi áll a váratlan elbocsátások hátterében. Valószínű, hogy az egyik ok a durván megemelkedett építőanyag-árak. Egyre nehezebb kigazdálkodni a hatalmas gépek üzemanyagköltségét is. De lehet itt más is. A Válasz Online már tavaly decemberben megírta, hogy a Dömper tulajdonosa alaposan "összedrótozta" magát a volt államtitkárral, a korrupciós ügybe keveredett Völner Pállal. Több szálon kapcsolódtak össze üzletileg, s azt is hallani, hogy Völner bukása magával ránthatja a Dömper Kft.-t is. A cégnek például már az ősszel el kellett volna kezdenie az M100-as autóút építését. A társaság nyilván úgy kalkulált, hogy a soproni építkezésekről oda viszi át dolgozói egy részét, csakhogy a beruházás nem indult el. A Wikipédia úgy fogalmaz, hogy "forrás rendelkezésre állás esetén 2022 elején kezdődhetnek meg a kivitelezési munkák" - vagyis nincs rá pénz. És ha lesz, akkor sem biztos, hogy abból a kft. épít majd utat.

Természetesen szerettük volna a hivatalos, biztos válaszokat is olvasónk elé tárni. A konzorcium emailcímére küldött megkeresésünkre viszont egyelőre nem válaszoltak.

Így azt is csak a háttérből erősítette meg egy dolgozó, hogy az alagút építésének határidejét nem befolyásolja - legalábbis nem jelentősen - az elbocsátási hullám, mert olyan szakemberektől vált meg a cég, akik nem kifejezetten a kitermelésen dolgoznak.

Az alagút mélyítésének folyamata nem állt le.
SDD Konzorcium

A Dömper Kft. nevét az elmúlt években gyakran lehetett látni és hallani Sopronban, hiszen Nagylózstól benne voltak az M85-ös gyorsforgalmit építő konzorciumban. Az SDD Konzorcium (az egyik D a Dömper) építi a határig az utat, s ennek a része a Bécsi dombi alagút is. 2020. október 26-án kezdték el fejteni az alagutat, aminek hosszát kezdetben 490 méterben határozták meg, aztán a tervezés után már 780 méterre nőtt. Papíron 2024-ben készül el - hacsak nem történnek újabb váratlan fejlemények.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek