A Győri Járási Ügyészség vádiratának tényállása szerint az ittas állapotban lévő 38 éves férfi a szerelme otthona előtt azért bántalmazta a sértettet, mert a nő nem akart hozzá költözni. Az eset Győrben történt még a tavasszal, de a megyei főügyészség most emelt vádat az erőszakos szerelmes ügyében.
A férfi megütötte a nő fejét, vállát, és kiabált vele. Mikor a nő segítségére sietett egy ismerősük, és lefogta a vádlottat, a nőnek sikerült elmenekülnie. A férfi azonban a nő után eredt, utolérte őt és lerántotta a földre. Amikor felálltak, visszahúzta a nőt a ház elé, és ismét megütötte, két kézzel húzta, rángatta a sértettet. A bántalmazás következtében eltört a nő bal felkarcsontja, ami nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüls - írja sajtóközleményében az ügyészség.
Az ügyészség az elkövetőt súlyos testi sértés bűntettével vádolja, ami három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
