Algéria Rétvári nyilatkozata miatt tiltakozik

Azt mondta, a valenciai gyilkos algériai migráns.

Jegyzékben tiltakozott a Külgazdasági és Külügyminisztériumnál Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkárának nyilatkozata miatt a budapesti algériai nagykövetség.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A külképviselet azt kifogásolja, hogy az államtitkár szombati nyilatkozatában szelektív és megkülönböztető módon emelte ki, hogy egy spanyolországi gyilkosság elkövetője algériai migráns. A nagykövetség szerint Rétvári azt állította, hogy algériai migránsokat vádolnak azzal, hogy megkéseltek és lefejeztek egy spanyol állampolgárt Valenciában, miközben más országokban elkövetett bűncselekményeknél nem emeli ki a feltételezett elkövetők állampolgárságát.

A nagykövetség ezen túl azt is az államtitkár szemére veti, hogy a közösségi médiában terjedő meg nem erősített információkat és hazugságokat terjeszt, mert a valenciai rendőrség szerint a brutális gyilkosság feltételezett elkövetője büntetett előéletű spanyol állampolgár és nem algériai.

A hétfői keltezésű levélben a budapesti algériai nagykövetség visszautasítja, hogy az országot politikai célokra, a magyar kormány migrációs politikájának igazolására és a Magyarországgal szemben az uniós politikák megsértése miatt bevezetett intézkedések megkérdőjelezésére használják fel. A nagykövetség lépéseket követel az alaptalan vádaskodások korrigálása érdekében.

Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek