Az Emmi ragaszkodik ahhoz, hogy a hétfői sztrájk jogszerűtlen volt

A tárca fellebbezett a bíróságon.

A Fővárosi Törvényszék múlt pénteken döntött, jogszerűnek mondta ki a hétfői, kétórás figyelmeztető pedagógussztrájk megtartását. Ez az ítélet elsőfokú volt, vagyis egyelőre nem emelkedett jogerőre. Most pedig az Emmi fellebbezett a jogellenesség megállapításáért – írja a telex.hu . Többek között azt kérték, hogy a bíróság helyezze hatályon kívül a Fővárosi Törvényszék elsőfokú ítéletét.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

Eközben a szakszervezetek arra kérték az Emmit, hogy ne akadályozza a jogszerű sztrájk megszervezését, illetve mondjon le fellebbezési jogáról, hogy az elsőfokú végzés jogerőre emelkedhessen. Láthatóan a tárca erre nem hajlandó, sőt minden fórumon azt kommunikálták, hogy jogerős döntés hiányában a hétfői sztrájk törvényellenes.

Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hírek