Mennyi pénzt kap egy burgenlandi gazda egy kiló almáért? És mennyit egy magyar?

Közben az osztrákok saját alma fogyasztására biztatnak.
„Idén az almaszüret mintegy két héttel korábban kezdődött Burgenlandban, ahol összesen 111 gazdaság foglalkozik almatermesztéssel” – írja az ORF .

Az írásból megtudhatjuk, hogy hasonló időjárás volt már 2003-ban is. A termés a határ túloldalán egyébként átlagos mennyiségű, de csúcsminőségű lesz.

Egy kiló alma mintegy két euróba (kb. 800 forint) kerül az osztrák boltokban, ebből körülbelül 35 centet (140 forint) kapnak a gazdák.

Pexels.com
Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

„Ez nem igazán fedezi a költségeket, mert a műtrágya, az üzemanyag és a növényvédelem még mindig drága" – mondja egy helyi gazda, a Mezőgazdasági Kamara tartományi elnöke pedig a regionális termékek vásárlására kéri a fogyasztókat, merthogy az osztrák boltokban is ott vannak a több ezer kilométerről odaszállított almák.

Magyarországon jelenleg 70 forint körül van az alma felvásárlási ára, ami az előző évekhez képest magasnak számít

Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek