Gyorshajtás miatt bevonták az osztrák pénzügyminiszter jogosítványát

Szolgálati autójával egy magánprogramra igyekezett.

Gyorshajtás miatt négy hétre bevonták Magnus Brunner osztrák pénzügyminiszter jogosítványát – erősítette meg kedden az erről szóló lapértesülést az APA osztrák hírügynökségnek a néppárti politikus hivatala - írta a 24.hu

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

BMW 7-es szolgálati autójával a miniszter egy magánprogramra igyekezett szombat délelőtt a nyugat-ausztriai Vorarlberg tartományban, amikor figyelmen kívül hagyott egy lakott területen kívüli ideiglenes sebességkorlátozást – közölte Brunner hivatala, hozzátéve, hogy a pénzügyminiszter írásban kért bocsánatot a szabálysértésért. A hivatal szerint alkoholszondát nem fújattak meg a miniszterrel a korai napszakra és ittasságra utaló gyanús jelek hiánya miatt. Ausztriában a miniszterek magáncélra is használhatják szolgálati autójukat.

Négy hétre olyankor veszik el egy gyorshajtáson ért autós jogosítványát Ausztriában, amikor – lakott területen kívül – legalább 50 kilométerrel túllépi a megengedett legmagasabb sebességet,

Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek