Az előző években elszoktunk ettől, de most hamisítatlan medárdi időnk van, a hőmérséklet sem változik érdemben a következő egy hétben - írja előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Csütörtökön erősen gomolyfelhős időre számíthatunk több-kevesebb napsütéssel. Több helyen, nagyobb számban a délutáni, esti órákban várható zápor, zivatar, amelyet helyenként felhőszakadás is kísérhet.
A zivatarokhoz tartozó fő kísérőjelenség a felhőszakadás lesz (rövid idő alatt 20-50, kisebb körzetekben akár >50 mm csapadék hullhat). A villámárvíz veszélye az Északi-középhegység térségében a legnagyobb, de felhőszakadás másutt is lehet (legkisebb eséllyel a Nyugat-Dunántúlon).
Az egész országra kiadták a riasztást zivatarok miatt, és Vas, Zala, illetve Győr-Moson-Sopron megyén kívül a felhőszakadás miatt is figyelmeztetés van érvényben.
A légmozgás jórészt gyenge vagy mérsékelt lesz, szélerősödés csak zivatarok környezetében lehet és kisméretű jég sem kizárt a zivatarok környezetében, de nem ez lesz a jellemző. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 20 és 26 fok között alakul.