Amikor valaki áldozattá válik, olyan helyzetben kénytelen intézkedni, amik nem mindennaposak az életében, kevésbé gyakorlott bennük, illetve olyan lelki teherrel kell szembesülnie, amit nem tud egyedül feldolgozni. Ezért jön jól a segítség.
- Abban az esetben, ha valaki kapcsolatba kerül valamilyen bűncselekménnyel, fel kell dolgoznia ennek hatásait. A feljelentéssel sok esetben még nem ér véget a megpróbáltatás, az áldozatnak gyakran az elszenvedett bűncselekménnyel összefüggésben felmerülhetnek érzelmi, anyagi és egyéb problémái is. Ugyanakkor fontos tudniuk, hogy nem hagyjuk őket magukra. Már a rendőrségi eljárás során segítünk abban, hogy a sértettek felvegyék a kapcsolatot a területileg illetékes Áldozatsegítő Szolgálattal. Itt térítésmentesen felvilágosítást kapnak jogaikról, lehetőségeikről, jogi tanácsot adnak, érzelmi támogatást nyújtanak, és krízishelyzet fennállása esetén azonnali pénzügyi segélyt biztosítanak – mondta el Babelláné Lukács Katalin rendőr őrnagy, a Soproni Rendőrkapitányság áldozatvédelmi referense.
- Február 22-én fórumot szervezünk Sopronban, és várjuk mindazokat, akiknek segítségre van szükségük ahhoz, hogy egy korábbi bűncselekmény, vagy vagyon elleni szabálysértés még fennálló nehézségeit megoldják. Tapasztalataink azt mutatják, hogy sok esetben a bűncselekmények a megfelelő prevencióval megelőzhetők. Éppen ezért azokat is várjuk, akik praktikus, jól alkalmazható tanácsokat szeretnének arról kapni, hogyan lehet az áldozattá válást elkerülni – zárta a referens.
A Soproni Rendőrkapitányságon február 22-én, kedden 16 órakor kezdődik a fórum, amire minden érdeklődőt várnak a szakemberek.
