Szerdán kezdődik a rájátszás az SKC számára

Pályaelőnyben várják a bajnokság utolsó szakaszát a soproniak.

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzésén Székesfehérváron lépett pályára az SKC. A meccset a klub honlapja így foglalja össze:

"Nagyon “beragadtunk” a rajtnál a playoff pályaelőnyéről döntő fehérvári összecsapáson, de rendeztük sorainkat és már az első negyed végén fordítottunk. A folytatásban jó ideig inkább az Albánál volt az előny, de a harmadik negyed közepén “robbantottunk”, s a legszebb időket idéző 19-2-es “száguldással” elhúztunk. A 4. negyedben volt már 17 pontos előnyünk is, majd a hajrát ugyan nehézzé tettük magunknak, de végül csak “behúztuk” és a fehérvári bravúrral megszereztük a pályaelőnyt a rájátszásra."

Ennek menete a következő: A felsőház 1–5. helyezettje és a középház 1–3. helyezettje indul harcba a bajnoki címért. Az első forduló (negyeddöntő) párosítása: 1–8, 2–7, 3–6, 4–5. A negyeddöntő, az elődöntő és a döntő párharcai az egyik fél harmadik győzelméig tartanak, a bronzcsata két győzelemig. A párharcok során az első, a harmadik és az ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illeti meg, amelyik a középszakaszban jobb helyezést ért el.

Kosárlabda bajnokság, tabella
falcokc.com

Mint látszik, a Sopronnak az Alba jutott, ellene kezdi meg a csapat a negyeddöntőt, az alábbi menetrenddel:

Alba Fehérvár—Sopron KC, 17:00

MVM-OSE Lions—Egis Körmend, 19:00 (M4 Sport)

3. mérkőzés:

2022. május 24. kedd

Szolnoki Olajbányász—Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, 17:45 (M4 Sport)

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely—Naturtex SZTE Szedeák, 19:45 (M4 Sport)

4. mérkőzés (amennyiben szükséges):

2022. május 27. péntek

MVM-OSE Lions—Egis Körmend, 18:00

Naturtex SZTE Szedeák—Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely, 18:00

Alba Fehérvár—Sopron KC, 18:00 (M4 Sport)

5. mérkőzés (amennyiben szükséges, egy találkozót az M4 Sport+ is közvetít):

2022. május 29. vasárnap

Sopron KC—Alba Fehérvár, 18:00

Menjenek meccsre. Vagy nézzék tévén, mert mint látszik, ott is látható lesz a csapat.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]