Tiborcz István alapkezelője vette meg a volt tévészékházat

Korábban luxusirodaházat terveztek ide.

A Tiborcz István cégbirodalmába tartozó Gránit Alapkezelő (korábbi nevén Diófa Alapkezelő) által kezelt Diorit magántőkealaphoz tartozó Liberty Alpha Kft. vette meg a Tőzsdepalota épületét, mely korábban a Magyar Televízió székházaként is működött a budapesti Szabadság téren. A vételárat ugyanakkor nem hozták nyilvánosságra - számolt be a hvg.hu .

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A Gránit közleményében azt írta, hogy a céljuk, helyreállítani az épület ikonikus pozícióját a budapesti ingatlanpiacon és megőrizni történelmi jellegzetességeit. Mikesy Álmos, a Gránit Alapkezelő elnök-vezérigazgatója úgy fogalmazott, hogy „hatalmas üzleti potenciált” látnak abban, hogy „új életet leheljenek a történelmi épületbe”.

A lap még megjegyzi, hogy az épületben korábban Exchange Palace néven terveztek kialakítani luxusirodaházat, de ez nem valósult meg. Az 1905-ben átadott épületet Alpár Ignác tervezte, teljes alapterülete mintegy 50 ezer négyzetméter, a 2. világháború végéig (pontosabban 1948-ig) a Budapesti Értéktőzsdének adott otthont, majd az MTV székházaként funkcionált 2009-ig. 2006 óta a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal műemléki védelme alatt áll.

Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek