Miután egy kígyó megharapott egy a saját lakása WC-jén ülő grazi férfit , Bécsben is hasonló eset történt. Egy piton mászott ki a WC-ből Floridsdorfban - írja a Heute.at .
A rendőrséget csütörtökön 19 órakor Bécs-Floridsdorfba riasztották, egy lakás tulajdonosa ugyanis a segélyhívón bejelentette: kígyót vett észre a WC-jében. A Floridsdorfi Városi Rendőrkapitányság rendőrei először megnézték a nő által készített kígyó fényképét, de aztán azonnal értesítették a Vadvédelmi Szolgálatot.
A szakemberek "kiszabadították" a pitont a WC-ből, és a kígyót megfelelő helyre juttatták. A tulajdonost még nem találták meg.
Egy ennél szomorúbb esetről is beszámolt az osztrák sajtó : egy 24 éves Enns-i fiatalt szarvasvipera mart meg. A mérgezés következtében a férfi meghalt a kórházban. A hírek szerint illegálisan birtokolta az állatot.