Megsértették Péter emberi méltóságát, perre ment érte a TASZ

A bíróság elsőfokon megállapította, megsértették a 17 éves Péter emberi méltóságát, személyes szabadságát, testi épséghez való jogát és a kínzás tilalmához fűződő jogát, amikor tíz napig szinte végig ki volt kötözve a kórházban. A Társaság a Szabadságjogokért sikerrel védte a fiú érdekeit.

"Ügyfelünk, Péter súlyos autizmussal él egy Kaposvárhoz közeli falu végén. Mindennapjait édesanyjával tölti, és ha teheti a természetben tartózkodik. Tizenhét éves korában egy rohama alkalmával a kaposvári kórházba szállították, méghozzá a felnőtt osztályra, ugyanis gyermekpszichiátria nincs ebben az intézményben. Itt azon túl, hogy nem tudták biztosítani azt a figyelmet Péternek, amire szüksége lett volna, azokat a rendelkezéseket sem tartották be, amiket gyerekek pszichiátriai kezelésénél előírnak a jogszabályok. Ez vezetett oda, hogy Péter tíz napon át, az idő nagyrészében ki volt kötözve az ágyához. A TASZ azért fordult a bírósághoz, mert a kórház ezzel megsértette Péter jogait, hiszen valakit csak akkor lehet lekötözni, ha komoly veszélyt jelent saját magára vagy a környezetére, és még ilyenkor is csupán rövid, átmeneti időre. Kiskorúak esetén két óránként ellenőrizni és dokumentálni kell, hogy indokolt-e a rögzítés. Ez nem véletlen: Péterre olyan súlyos hatással volt a kikötözés, hogy az incidens óta nem tud egyedül elaludni" - írja közleményében a Társaság a Szabadságjogokért.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A bíróság most megállapította, hogy az elszenvedett jogsértések miatt sérelemdíj jár Péternek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet