Zárt körű "kormányinfót" tarthattak fideszes újságíróknak a Karmelitában

Látták kijönni az épületből például Gajdics Ottót, Bencsik Andrást és Szalai Vivient is.

„Szerettem volna áthaladni a Színház utcán, ami egy közterület. Sajnos azonban ma sem sikerült. Az viszont újra kiderült, hogy vannak kivételes személyek, akik egyenlőbbek mindannyiunknál, rájuk valamilyen különös okból más szabályok vonatkoznak…” – írta kedden, lapunkhoz is eljuttatott közleményében Gelencsér Ferenc, a Momentum elnök-frakcióvezetője. Facebookra feltöltött videójában az is látható, hogy Bencsik András és Gajdics Ottó is a Karmelitából igyekszik kifelé.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A Media1 azonban több, Fidesz-közeli médium vezetőjét is kiszúrta a fentebb említett videóban. A lap felfedezni vélte Gajdics (a Szabad Föld főszerkesztője) és Bencsik (a Demokrata főszerkesztője) mellett még

  • Szalai Vivien TV2-hírigazgatót,
  • Csermely Pétert, a Mediaworks tartalomfejlesztési vezérigazgató-helyettesét
  • és Szajlai Csabát , a Világgazdaság című kormánypárti gazdasági napilap főszerkesztőjét is.
  • A portál megjegyezte, a videóból nem derült ki egyértelműen, hogy mit kerestek a Karmelitában a médiumok vezetői. Ugyanakkor megemlítették, elképzelhető, hogy egy zárt körül "kormányinfót" tartottak a főszerkesztőknek és igazgatóknak.

    Az viszont a videóban könnyen kivehető, hogy amikor Gelencsér megkérdezte Gajdics Ottótól, hogy épül a kommunizmus, akkor azt válaszolta, "neked".

    "Gajdics nem cáfolta tehát, hogy ebből az okból járt a kordonon belülről ebben a különös utcában, ahová a rendőrök párthovatartozástól függően döntenek, hogy ki léphet be és ki nem." - írta a portál.

    A lap kereste a rendőrséget azzal kapcsolatban, hogy mi alapján válogatják meg, hogy ki léphet be a kordonon túli területre, de eddig nem kaptak választ.

    Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

    Kérjük válasszon:

    Hozzásszólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Közélet