A vádirat szerint a jelenleg 28 éves férfi és öt évvel idősebb párja a 2021. év vége és 2023 nyara közötti időben számos esetben hirdetett meg eladásra különféle nemlétező termékeket, illetőleg nemlétező ingatlanokat bérbeadásra. Szinte minden esetben előleget kértek, majd az összegek beérkezését követően elérhetetlenné váltak. Cselekményükkel, amelyeket beismertek, összesen 5.981.950 forint kárt okoztak - közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség.
Az ügyészség őket a csalások elkövetésével és ezen felül 42 rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétségével vádolta meg. Ezen utóbbi bűncselekmények azáltal valósultak meg, hogy az elkövetők ezen esetekben hamis számlákat küldtek a sértetteknek a befizetett összegekről.
A vádlottak közül a nő letartóztatásban várja az eljárás folytatását, tekintettel arra, hogy korábban már négyszer volt büntetve csalási cselekmények miatt, továbbá egy másik eljárás is bírósági szakban van vele szemben ugyancsak hasonló cselekmények elkövetése miatt.
Az ügyészség a vádiratban – egyebek mellett - arra tett indítványt, hogy a bíróság beismerés esetén a nőt három, a férfit két év végrehajtandó szabadságvesztésre ítélje, és a bejelentett polgári jogi igényeknek adjon helyt.