A Mátyás király utcai vezérigazgatósági épületet 1898-ban adták át. A II. világháborúban, az 1944-45-ös bombázások során a vasútállomással együtt a patinás épület is súlyosan megrongálódott. A helyreállítási munkálatokat a világháborút követően megkezdték, a teljes újjáépítéssel 1956-re készültek el. A helyreállítási munka azonban az eredetitől némileg eltérően történt: kevesebb díszítő elemet tettek a homlokzatokra, emellett az építmény négy sarkán található, bástyaszerű tornyokat sem építették meg újra.
A vezérigazgatósági épület tetőszerkezetének állapota mostanra ismét teljes megújítást kívánt. Emiatt kezdték meg a munkálatokat idén nyáron. A felújítás során a szakemberek elvégzik a tetőszerkezet elemeinek szükséges javítását és megerősítését. Emellett a tető borítását a teljes felületén cserélik, aminek köszönhetően a mostani bitumenes zsindely helyett síkpala fedi majd az épületet - közölte a vasúttársaság. Szintén a felújítás része a kapcsolódó bádogos szerkezetek, a tetőablakok és a villámvédelmi rendszer cseréje, valamint a munkálatok közben feltárt egyéb műszaki hibák javítása.
A feladatok elvégzéséhez egy mobildarut is telepítettek a vezérigazgatósági épület udvarára, a munkagép segítségével emelik fel az építőanyagokat a tető magasságába, illetve ennek segítségével távolítják el a bontott anyagokat.
A vezérigazgatósági épület Mátyás király utcai homlokzatát teljes magasságig felállványozták és védőhálót helyeztek rá, valamint védőtetőt is építettek. A munkálatok következő fázisában az épület Deák téri homlokzatát fogják hasonló módon felállványozni. Ez elsősorban a gyalogos közlekedés megfelelő biztosítása miatt szükséges.
Az építkezés miatt a Mátyás király utcában, valamint a Deák téren is több parkolót időszakosan lezárnak, emiatt a vasúttársaság kéri a közlekedők türelmét és megértését.
A homlokzat semmilyen formában nem változik, a jelenlegi felújítás erre nem terjed ki.