"A Líceumban már régóta tudjuk és ismerjük Emma tehetségét, most ráébredhet erre az egész ország. Taschner Emma lenyűgözte az X-Faktor zsűrijét és nézőit!" - írják a Líceum honlapján. Az iskola már eddig is büszkélkedhetett jó zenészekkel, hiszen itt érettségizett például Madarász Gábor gitáros, billentyűs, zeneszerző vagy Rozsonits Tamás dobos, zenei szakíró is.
A tizenöt éves Taschner Emma rendszeres fellépője az iskolai rendezvényeknek, de ismerik őt a városban is, hiszen több formációnak is tagja. Az X-Faktor bemutatkozó kisfilmjéből az is kiderült róla, hogy szülei, különösen a szintén zenész édesapa, csecsemőkora óta zenével veszik körül, és Emmáról már nagyon korán kiderült, hogy tehetsége is van a hangok világához.
A tévés tehetségkutatóba Taschner Emma a saját dalával jelentkezett. Kedves és magabiztos volt egyszerre a színpadon, a kulisszák mögött figyelő édesapján jobban látszott a feszültség, mint fellépő lányán. "Igazi profiként viselkedett a licista a színpadon, nem volt hiba az előadásban, bájos örömmel fogadta a hatalmas tapsot. Őszinte és hiteles volt az is, amikor a produkció végén édesapja ölelő karja várta a függönyök mögött - de a kamera előtt" - írta róla iskolája.