Betekintést adott a soproni alagutat működtető különleges rendszerébe a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. Az üzemeltető cég videójában kiderül, hogy milyen speciális elemekkel vértezték fel az M85-ösön tavaly december 14-én átadott alagútpárt.
A videóból kiderül, hogy a komplett forgalomirányítási rendszerrel bíró alagútban többek közt a járművek sebességét, a követési távolságot és az autók magasságát is tudják mérni. „Túlméretes jármű esetén a rendszer megállítja az alagút forgalmát, akárcsak baleset vagy tűz esetén” – hangzik el a felvételen.
A 780 méteres alagútpárban a fentiek érdekében összesen 44 kamera figyeli az autósok mozgását, közülük 28 eseményfelismerő kamera, amely ennél sokkal többet is tud - írja a Magyar Építők .
Az alagút az MKIF nagycenki pályamérnöksége alá tartozik, ahonnan az alagút távvezérlését is végzik. Itt gyakorlatilag mindent látnak, ami az alagútban történik. Minden forgalmi szituációra manuálisan indítható programjaik vannak, amelyek a szükséges jelzőképeket lefuttatják a kijelzőkön.