A soproni kórház környékén az első három óra parkolás ingyenes marad

Viszont ezt is igazolni kell a parkolóautomatából váltott jeggyel.

Október utolsó napján módosítja parkolási rendeletét Sopron közgyűlése. Mint írtuk , az időzónát kiterjesztik szombatra is, ráadásul reggel nyolctól este nyolcig kell majd fizetni a parkolásért. A kedden nyilvánosságra hozott előterjesztésből most már biztosan tudható, hogy drágább lesz a parkolás Sopronban, de "csak" január elsejétől.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A fizető parkolók tehát munkanapokon és szombaton is reggel nyolctól az edigi 18 óra helyett 20 óráig üzemelnek majd.

A kórház környéki utcákban, a Győri úton (a Semmelweis utca és a Lóki sor között), a Gyiróti utcában, a Lóki soron a Szív utcáig, a Fraknói utcában, a Kuruc körúton a Csóronfalvi utcáig, valamint a Szív utcában lévő várakozóhelyek az első 180 perc alatt díj fizetése nélkül is igénybe vehetők. De a parkolóautomatákig így is el kell menni, és a szélvédő mögé tett szelvénnyel igazolni kell a várakozás megkezdésének időpontját. A 181. perctől pedig ezek az utcák is fizetőssé válnak.

A mélygarázs parkolóhelyeit nappali bérlettel 8-tól 20 óráig, éjszakai bérlettel 20-tól 8 óráig lehet majd igénybe venni.

Marad a három zóna. Az elsőbe a történelmi belváros és az ahhoz közeli utcák tartoznak. Néhány példa: Erzsébet utca eleje, Káposztás utca, Lenkey és Kis János utca, Paprét, Ógabona tér. A másodikba az ezekel szomszédos, a belvárostól távolabbi közterületek, például a Csengery utca, a Deák tér, az Erzsébet utca másik része, Halász utca, Frankenburg út. A harmadik zóna a külső, de még mindig forgalmas közterületek, mint az Anger előtti parkoló, az evangélikus temető parkolója, a GYIK parkolója, a Pozsonyi úti és a kurucdombi parkolók. Létezik egyébként egy negyedik kategória is, de az a buszparkoló a Papréten - csak buszoknak.

Az első zónában maximum három órát lehet várakozni a járművekkel, a többiben nincs időkorlát továbbra sem. Az árak viszont januártól nőnek: 560, 420 és 300 forint lesz óránként a parkolás, értelemszerűen az egyes zóna a legdrágább.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet