Orbán ismét megvétózta az Ukrajnára vonatkozó EU-nyilatkozatot

Orbán döntése nem okozott meglepetést.

Orbán Viktor tartotta magát korábbi ígéretéhez, és ahogyan két hete, ezúttal is megvétózta az Ukrajnára vonatkozó közös nyilatkozatot az EU-csúcson - számolt be a 444.hu . Ezért a többi 26 tagállam vezetője külön dokumentumban rögzítette az Ukrajnával kapcsolatos álláspontját.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

A tagállamok ismételten megerősítették Ukrajna honvédő háborújának támogatását, valamint az ország uniós csatlakozási törekvéseinek támogatását is. Ez utóbbi azonban problémás, mivel a csatlakozási tárgyalások előrehaladásához egyhangú döntés szükséges, amelyet a magyar vétó akadályoz.

Orbán döntése nem okozott meglepetést, hiszen Bóka János, uniós ügyekért felelős miniszter már kedden jelezte, hogy Magyarország nem fogja jóváhagyni az Ukrajnára vonatkozó következtetéseket, mivel azok több stratégiai kérdésben is szembemennek a magyar állásponttal - írja a lap.

Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet