Herczeg Anikó, a Soproni Képzőművészeti Társaság elnöke az MTI-nek elmondta, 28 alkotó 57 alkotása tekinthető meg a Festőteremben április 27-ig. Minden művész 3-4 alkotást mutathat be, amelyeket Grászli Bernadett művészettörténész, a Művészetek Háza Veszprém igazgatója válogatott ki.
A tárlaton minden művész más művészeti eszközzel ábrázolja saját egyéni látásmódját, így a hagyományos akvarellek mellett pasztellek, selymek, grafikák, olaj és akril képek is szerepelnek. Mellettük megtekinthetők még egyebek mellett térplasztikák, kollázsok és gyűrt vászonképek is.
Erős helyi közösségek nélkül nincs erős ország és nincs teljes jövőnk - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium kultúráért felelős államtitkára a tárlat megnyitóján. Závogyán Magdolna kiemelte, hogy a Soproni Képzőművészeti Kör, majd a jogutód Soproni Képzőművészeti Társaság 128 éve őriz és teremt aranykort a helyi közösség és a nemzet kulturális élete számára.
"Figyelemre méltó ez az időtávlat, hiszen nem mellesleg benne foglaltatik a vérzivataros és zaklatott XX. század, amelyet átvészelni önmagában kiemelkedő teljesítmény volt" - mondta, hozzátéve, hogy ezzel a kitartó munkával foglalta el helyét a társaság Sopron legrégebbi civil szervezetei között.
Az államtitkár felbecsülhetetlennek nevezte azt, amit "egy 128 éve fennálló polgári közösség a helyi identitás megőrzése és megerősítése érdekében tett és a mai napig is tesz". A helyi hagyományok ápolása, a művészet érdekképviselete és támogatása, a polgárok művészet iránti fogékonyságának felkeltése és ébrentartása elévülhetetlen érdem. Elmondta, hogy a társaság "nem kevesebb, mint a kultúra civil ereje, ez a civil erő segített túlélni a legsötétebb korszakokat, átmenteni a nemzet szellemi épségét a diktatúrák reménytelenségben".
Závogyán Magdolna hangsúlyozta azt is, hogy Sopron "kultúrváros", egymást érik a rangos képzőművészeti események, intézmények, civil és kulturális szervezetek sora végez hiteles és minőségi értékőrzést, értékteremtést. Meglátása szerint a csoportos kiállítások nagy találkozások, ahol minden megjelenő művész a saját nyelvén szól.