A parlament a héten elfogadta azt a törvényt, amelynek értelmében több állami tulajdonú sportlétesítmény kerülhet ingyenesen különböző sportegyesületek vagy sportági szakszövetségek tulajdonába - hívta fel a figyelmet a Népszava . Az új szabályozás szerint az átadott ingatlanokra 30 éves elidegenítési és terhelési tilalom vonatkozik, vagyis az új tulajdonosok nem adhatják el, nem ajándékozhatják és nem terhelhetik meg például jelzáloghitellel ezeket az ingatlanokat az állam jóváhagyása nélkül.
A törvényjavaslatot 136 igen, 28 nem szavazat és 17 tartózkodás mellett fogadta el az Országgyűlés. A hivatalos indoklás szerint a lépés célja a sportcélú közfeladatok ellátásának elősegítése, és az eddig vagyonkezelőként működő szervezetek most teljes tulajdonjogot szerezhetnek az általuk használt létesítmények felett.
A lapnak nyilatkozó Paár Dávid sportközgazdász szerint a döntés nem meglepő, figyelembe véve a magyar költségvetés jelenlegi állapotát. „Érthető, ha az állam igyekszik a terheit csökkenteni. Egyébként sem vagyok a híve, hogy az állam létesítményüzemeltetési feladatokat lásson el” . Úgy véli, a törvény hátterében részben gazdasági kényszer húzódik meg, hiszen a fenntartás sok esetben súlyos költségekkel jár.
A szakértő szerint a magyar állam az elmúlt években rengeteget invesztált sportlétesítmények építésébe, de a működtetésükre nem alakított ki hosszú távú stratégiát. Paár szerint csak néhány létesítményt lehet gazdaságosan működtetni. Példaként az FTC stadionját, a Groupama Arénát említette. Elrettentő példaként pedig pont a szombathelyi Haladás Stadion került szóba.
Paár Dávid úgy látja, az új törvény valójában annak a bizonyítéka, hogy az állam bár sokat költött sportinfrastruktúra-fejlesztésre, az üzemeltetést nem gondolta végig. „Most, hogy a költségvetésben hiány van – és én nem látom, ez miként változhatna meg belátható időn belül –, érthető, ha az ilyen típusú elemektől szabadulni akar. Más kérdés, hogy itt a vagyonherdálás újabb példájáról lehet szó” – fogalmazott.