"Engem tönkretett a volt főnököm, a köztársasági elnök"

A köztársasági elnök volt kommunikációs igazgatója, a Szombathelyről indult Szántó Georgina éles kommentben kritizálta volt főnökét.

Engem idén a szeretetet oly’ nagyon hirdető volt főnököm, a köztársasági elnök gyakorlatilag tönkre tett - kommentelte egy poszt alá a Facebookon karácsony második estéjén Szántó Georgina, Sulyok Tamás köztársasági elnök korábbi kommunikációs igazgatója.

Szántó Georgina és Sulyok Tamás
Szántó Georgina / Facebook
Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

Szántó nemrég azzal került be a hírekbe, hogy márciusban egy Facebook-posztban selejtnek nevezte a Telexet, azt állítva, hogy alap hazudozik a köztársasági elnökről. A posztot egy poloska képével illusztrálta.

Szeptemberben aztán Szántó Georgina közös megegyezéssel távozott a Sándor-palotából .

A volt kommunikációs igazgató most eredetileg egy szimpla karácsonyi jókívánságot posztolt, aztán egy, a szeretetről szóló kommentre írt hosszabb választ. Ebben azt állította, hogy volt főnöke, a köztársasági elnök gyakorlatilag tönkre tette őt. Hozzátette, ő igyekezett védeni Sulyok Tamást, és a szebbik arcát mutatni a nyilvánosságnak, de a köztársasági elnök nem kért ebből.

Szántó Georgia azt állította, hogy Sulyok azután változott meg, hogy köztársasági elnök lett. ”Neked miért baj, ha jól érezzük magunkat?" Mondta ezt arra, hogy a féktelen pénzköltés, a felduzzasztott létszámokkal utazó delegációk, a szociális érzéketlenség állandó kritikusa voltam.” Azt írta, hamarosan közzé teszi emlékeit erről a másfél évről. Eddig azért nem tette, mert félt, "mert a rendszer lejárat mindenkit, aki meg mer szólalni" .

"Állok elébe bárminek" - írta kommentje végén a köztársasági elnök volt kommunikációs igazgatója.

Szántó Georgina két évtizede Szombathelyen, a Szombathelyi Televízió munkatársaként indította be karrierjét, később műsorvezető lett a köztévében és a Karc FM-en. Ezt követően pedig az Alkotmánybíróság kommunikációs vezetői feladatait látta el, 2024. március 5.-én a Sándor-palota kommunikációs igazgatójává nevezték ki.

Ez a tartalom a szombathelyi központú Nyugat.hu és a soproni központú Enyugat.hu együttműködése nyomán jött létre. Támogasd a független helyi újságírást!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet