Az Alapjogokért Központ szerint a "Soros-klán" célja, hogy létrehozzák az Európai Egyesület Államokat

Ezt elemezték ki.

A Soros-klán célja az Európai Egyesült Államok megteremtése, és egy új, a globalista erők által uralt európai hatalmi rend létrehozása - tartalmazza az Alapjogokért Központ elemzése, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Valódi hírek Sopronból és környékéről! Légy az enyugat.hu támogatója!
Támogatom

Mint írták, szeptember 19-én egy 12 fős, francia és német állampolgárokból álló, "független" szakértői testület uniós reformtervet tett a tagállamok EU-minisztereinek asztalára Brüsszelben. Az időzítés nem véletlen, ugyanis az a céljuk, hogy a dokumentum szóba kerüljön a tagállami elnökök és miniszterelnökök csütörtöki granadai csúcstalálkozóján - vélekedtek.

Az elemzés szerint a javaslat által "sorosista szervezetek" igyekeznek beavatkozni az Európai Unió jövőjébe. Úgy fogalmaztak, hogy a magát függetlennek aposztrofáló munkacsoport tagjai között ugyanis a Nyílt Társadalom hálózatához és Soros Györgyhöz köthető prominens személyek találhatóak. Ezért nem meglepő, hogy megrendelőként az ő érdekeik szerint alakult a javaslat - írták.

Az Alapjogokért Központ szerint a tervezet egyik szerzőjétől, Daniela Schwarzertől korábban személyesen Soros György kérte, hogy Angela Merkel német kancellárnál járjon közbe azért: ne a magyar jelölt, Várhelyi Olivér kapja meg a bővítés- és szomszédságpolitikai uniós biztosi posztot.

Schwarzer 2021 májusa óta a Nyílt Társadalom Alapítványok európai és eurázsiai ügyekért felelős ügyvezető igazgatója. A "spekuláns" személyéhez szorosan kötődik még a közreműködők közül egykori tanácsadója, Shahin Vallée is - tették hozzá.

A "reformjavaslatokat" tehát "látszólag egy elfogulatlan és részrehajlásmentes grémium fogalmazta meg, de ez egy jól ismert trükk: a Soros álmát megvalósító Brüsszel nem merte nyíltan felvállalni" a föderalista irányú javaslatokat. Céljuk azonban "ettől függetlenül teljesen világos: az Európai Egyesült Államok megteremtése, és egy új, a globalista erők által uralt európai hatalmi rend létrehozása" - fogalmaz elemzésében az Alapjogokért Központ.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

Kérjük válasszon:

Hozzásszólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet