Egy éves az Árnyékkormány

Bár Orbán megbuktatásának receptjét még nem találták meg, azt mondják, kész terveik vannak arra, hogy kormányra kerülve mit tennének másként.

Dobrev Klára pontosan egy évvel ezelőtt mutatta be a magyar történelem első árnyékkormányát, mely azt tűzte ki feladatául, hogy megmutassa: van kormányzóképes alternatíva, élhetnénk máshogy is, lehetnénk szabad, európai Magyarország.

Facebook

Mint lapunkhoz is eljuttatott közleményükben írják, az elmúlt egy évben az Árnyékkormány:

  • 12 Árnyékkormányülést tartott, amelyek tartalmáról minden esetben a teljes magyar sajtó számára nyilvános, 12 Árnyékkormányinfón számolt be
  • 51 konkrét határozati javaslattal és cselekvési tervvel záruló előterjesztésről döntött, ezekből közel két tucat országgyűlési határozati javaslatot nyújtott be
  • 100-nál is több, a sajtó számára is nyilvános rendezvényt, szakpolitikai konferenciát és szakmai fórumot tartott, amelyeken nagy számban vett részt az árnyék-miniszterelnök is
  • a tagok 150-nél is több sajtótájékoztatót tartottak az embereket közvetlenül érintő, aktuális ügyekről és 300-nál is több közleményt adtak ki, eljuttatva ezeket a teljes magyar sajtónak
  • a rezsimentő alapjából 500 magyar család havi rezsiszámláját fizette ki 2022 decemberében
  • mindent elkövetett azért, hogy megerősítse Magyarország helyét a nyugati szövetségesi rendszerben, az árnyék-miniszterelnök Berlinben találkozott Olaf Scholz német kancellárral, Londonban tárgyalt a következő brit miniszterelnökkel, Keir Starmerrel, Zágrábban egyeztetett az euró bevezetését előkészítő korábbi horvát kormánnyal is, miközben a honvédelmi árnyékminiszter Vietnámtól New Yorkig folytatott a NATO-val kapcsolatos egyeztetéseket, az árnyék-külügyminiszter pedig közel 30 európai nagykövettel találkozott az elmúlt egy évben
  • rendszeresen, heti szinten egyeztetett és egyeztet az Orbánék által cserbenhagyott szakszervezetekkel, civil partnerekkel, a legnagyobb pedagógusszervezektől kezdve a legnagyobb nyugdíjasszervezeteken át egészen a Balaton-védő civil szervezetekig
  • több mint ezer szakértő, civil és politikai szereplő csatlakozott az Árnyékkormány szakmai hátországaként működő kabinet- és műhelymunkához.
  • Az egyéves évforduló apropóján pedig egy videóban is összefoglalták, hogy hol tartana most az ország és hogyan élnénk, ha az elmúlt egy évben tett javaslataik törvényi erőre emelkedtek volna:

    És bár ahogy a Telex is írja, Orbán megbuktatásának receptjét még nem találták meg, de azt mondják, kész terveik vannak, hogy kormányra kerülve mit tennének másként. Az elemző szerint már az eredmény, hogy egy év után még létezik az árnyékkormány, más országokban több ellenzéki pártvezető belebukott, amikor hasonlóval próbálkozott.

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? A szerkesztőségünkkel szeretne közölni valamit? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: [email protected]

    Kérjük válasszon:

    Hozzásszólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Közélet